Katowice: zakażenie u lekarza, ponad 40 osób personelu szpitala klinicznego w kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 14:35

43 osoby z personelu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach objęto w poniedziałek (20 kwietnia) kwarantanną domową po potwierdzeniu rano zakażenia u jednego z lekarzy placówki.

Zawieszono pracę oddziału chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantacyjnej, a także oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu klinicznym w Katowicach. Fot. leo2014/pixabay

Szpital poinformował, że nadzorem objęto też przebywających w nim 15 pacjentów. Wszyscy mieli kontakt z lekarzem oddziału chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantacyjnej. Badanie potwierdziło w poniedziałek, że zakaził się on groźnym patogenem. Lekarz przebywa w domu pod nadzorem sanepidu.

W związku z tą sytuacją zawieszono pracę oddziału chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantacyjnej, a także oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Zabiegi operacyjne będą wykonywane tylko ze wskazań życiowych.

Szpital przy Francuskiej to jeden z czołowych ośrodków leczenia hematoonkologicznego w Polsce. Leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi odbywa się tam cały czas, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

To kolejna taka sytuacja w ostatnich tygodniach w katowickiej placówce. Pod koniec marca 27 pracowników zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum