Katowice: wyróżnienie dla terapeuty uzależnień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2012 20:46

Eugeniusz Poloczek został w czwartek (13 grudnia) pierwszym laureatem Nagrody im. Józefa Kocurka. Nagrodę imienia nieżyjącego wiceprezydenta Katowic przyznano w rok po jego śmierci z inicjatywy radnych oraz prezydenta w uznaniu za zaangażowanie Kocurka w sprawy miasta.

Katowice: wyróżnienie dla terapeuty uzależnień

Nagroda im. Józefa Kocurka w uznaniu zasług za działalność społeczną została przyznana po raz pierwszy.

Uhonorowany nią Eugeniusz Poloczek jest prezesem Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego w Katowicach. Jest także od kilkudziesięciu lat terapeutą uzależnień w Centrum Psychiatrii w Katowicach oraz współpracuje z innymi placówkami m.in.

Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej dla Rodzin z Problemem Alkoholowym prowadzonym przez Śląskie Stowarzyszenie "Ad Vitam Dignam". "Praca społeczna jest jego życiową pasją", a "działalność społeczna stanowi naturalne uzupełnienie pracy zawodowej" - zaznaczono.

Poloczek ma także na swoim koncie tytuł Lidera Organizacji Abstynenckich przyznawany przez Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. "Jest człowiekiem bardzo skromnym, prawym, o nie gasnącym zapale do pracy, Józef Kocurek także wyróżniał się tymi cechami oraz bardzo je cenił u innych ludzi, dlatego komisja konkursowa uznała jednogłośnie, że nagroda jego imienia w sposób szczególny należy się Panu Eugeniuszowi Poloczkowi" - napisano.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum