KG/Rynek Zdrowia | 29-11-2016 16:10

Katowice: studenci uratowali kobietę, teraz zostaną odznaczeni przez ratowników z WPR

Usłyszeli w nocy wołanie i pomoc, w nieznanym terenie odnaleźli poszkodowaną, wspierali ratowników medycznych w akcji. Studenci Politechniki Śląskiej uratowali życie kobiecie. W środę (30 listopada) spotkają się z dyrekcją Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Spotkanie dyrekcji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z szóstką studentów odbędzie się w środę (30 listopada) w siedzibie WPR. Fot. Archiwum

Jak przypomina Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, 25 listopada w środku nocy szóstka studentów Politechniki Śląskiej usłyszała dobiegające z dworu wołanie o pomoc. Wybiegli na zewnątrz. Na terenie pobliskich ogródków działkowych udało im się odnaleźć kobietę, wyziębioną, z zaburzeniami czucia.

Wezwali ratowników, czekali na ich przyjazd, pomogli dotrzeć do kobiety, pomagali w jej przekazaniu do karetki.

 - Zachowali się wspaniale, wręcz modelowo - komentuje Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. - Ich zdecydowane i mądre działanie pozwoliło ocalić tej kobiecie zdrowie, a może i życie. Bardzo pomogli też ratownikom podczas  akcji. Ich postawa powinna być wzorem do naśladowania. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Cała szóstka to studenci 4  albo 5 roku elektroniki lub informatyki na Politechnice Śląskiej. Mają po 23-24 lata. Pochodzą ze Śląska lub Zakopanego. Dyrektor Artur Borowicz zaprosił ich na spotkanie do siedziby WPR w Katowicach. Odbędzie się ono w środę (30 listopada). 

- Chcę im podziękować, wręczyć upominki. Takie postawy trzeba promować - podkreśla szef WPR.