Katowice: pomyślna operacja zaćmy u dziecka z Ukrainy

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 16 września 2014 22:09

Pomyślnie zakończyła się operacja zaćmy wrodzonej u rocznego Damianka z Ukrainy, który trafił w poniedziałek (15 września) do Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.

Katowice: pomyślna operacja zaćmy u dziecka z Ukrainy
Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Charytatywną Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr Mosinga, udało się sfinansować operację chłopca, a koszty kontroli pooperacyjnej pokryje szpital.
 
Chłopiec pochodzi ze wsi Krysowice w obwodzie lwowskim (rejon mościski). Jego rodzice, przerażeni chorobą chłopca, skierowali się najpierw do Odessy, potem do Rzeszowa.

Dzięki wsparciu przedstawicieli Fundacji Damianek trafił do Katowic, gdzie został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego.

Operacja odbyła się bez żadnych powikłań.

- Przed nami jeszcze długa droga, ale warto być dobrej myśli. Chcemy też w przyszłości służyć pomocą innym małym pacjentom z Ukrainy. Zdajemy sobie sprawę z ciężkiej sytuacji panującej w tym kraju - podkreśliła prof. Maria Formińska-Kapuścik, ordynator oddziału okulistyki dziecięcej w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum