Katowice: nietypowa, innowacyjna rehabilitacja dzieci z chorobą nowotworową

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 12:07

Nowoczesne metody w fizjoterapii i rehabilitacji będą tematem konferencji zorganizowanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Fundację Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

We wtorek (28 lutego) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbędzie się prezentacja wybranych metod rehabilitacji pacjentów oraz ukazanie niektórych problemów diagnostyki i terapii wad postaw u dzieci i młodzieży.

Fundacja Iskierka zaprezentuje swój ogólnopolski projekt "Kinect - Innowacja w rehabilitacji”, w którym łączy naturalną dla dzieci potrzebę zabawy z aktywną rehabilitacją ruchową. Przedstawiciel Fundacji zaprezentuje, jak w szpitalu można zagrać w siatkówkę plażową czy zaadoptować małego tygrysa, oraz zaprosi uczestników konferencji do przetestowania możliwości rehabilitacyjnych na specjalnie zainstalowanych czterech zestawach technologii Kinect.

Będzie też mowa o dobrych praktykach w obszarze CSR-u (corporate social responsibility - społecznej odpowiedzialności biznesu) oraz współpracy organizacji pożytku publicznego z biznesem i sektorem publicznej służby zdrowia.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum