Katowice: kontrola w Szpitalu Bonifratrów nie wykazała uchybień

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2014 14:10

Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach otrzymał protokół z kontroli przeprowadzonej przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii. Szczegółowa analiza dotyczyła postępowania okołoporodowego personelu oddziału noworodkowego w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. Nie wykazano żadnych błędów ani uchybień: działalność szpitala w tym obszarze została oceniona pozytywnie.

Minister zdrowia zlecił kontrolę po doniesieniach o nieprawidłowościach związanych z porodem pacjentki, której córka urodziła się w stanie ciężkim. W tej sprawie toczy się obecnie postępowanie wyjaśniające w prokuraturze oraz proces cywilny wytoczony przez rodziców. W ramach postępowania kontrolerzy wnikliwie przeanalizowali czynności oraz dokumentację związaną z danym przypadkiem. Nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

Postępowanie przeprowadzone przez konsultanta wojewódzkiego obejmowało szczegółową analizę dokumentacji wybranej grupy noworodków, w tym córki wspomnianej pacjentki. Ocena obejmowała prawidłowość postępowania personelu medycznego i zgodność sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej z przepisami rozporządzenia ministra zdrowia, w szczególności w zakresie dokonywania zmian oraz usuwania wpisów. Wszystkie wyniki były pozytywne wobec Szpitala.

- Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami, ponieważ takiego właśnie rezultatu się spodziewaliśmy. Posiadamy Certyfikat ISO 9001-2008 oraz wdrożyliśmy standardy akredytacyjne Centrum Monitowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Protokół z kontroli dodatkowo potwierdza wnioski, jakie wynikają z naszych wewnętrznych analiz - stwierdziła dyrektor szpitala dr n. med. Maria Janusz.

Szpital oczekuje jeszcze na wyniki kontroli przeprowadzonej przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum