Katowice: kolizja karetki pogotowia przewożącej ciężarną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2010 19:08

Dwie osoby z zespołu karetki pogotowia i ciężarna pacjentka zostali poszkodowani w wypadku, do którego doszło w poniedziałek (8 listopada) w centrum Katowic.

Katowice: kolizja karetki pogotowia przewożącej ciężarną

Jak powiedział PAP rzecznik katowickiej policji, Jacek Pytel, karetka jechała na sygnale. Kierowca ambulansu, zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Dwie osoby z zespołu ambulansu oraz przewożona pojazdem pacjentka w ciąży zostali przewiezieni do szpitala – przekazał Jacek Pytel. Według wstępnych informacji, życiu poszkodowanych nic nie zagraża. Jak dotąd nie ma jednak informacji o charakterze obrażeń, jakich doznali.

Według informacji rzecznika Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Katowicach Jerzego Wiśniewskiego, ciężarna, która była wieziona karetką, tego samego dnia ucierpiała w dwóch wypadkach.

– Do pierwszego została wezwana nasza karetka, która zawiozła kobietę do jednego z katowickich szpitali. Po badaniach inna karetka, nie należąca do WPR, zabrała pacjentkę do innej placówki na konsultacje. Właśnie podczas tej podróży doszło do drugiego wypadku – powiedział Wiśniewski.

Co sądzą o wypadkach karetek zespoły ambulansów czytaj w tekście z archiwum Rynku Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum