Katowice: czekał na operacje barku trzy lata - przełożono ją o następne trzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2014 19:39

Pacjent czekający od 2011 r. na operację barku w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Górnośląskiego Centrum Medycznego dowiedział się właśnie, że będzie czekał kolejne trzy lata.

Początkowo termin wyznaczono na lipiec 2012 r. W lipcu okazało się, że ze względu na wyczerpanie kontraktu z NFZ, zostanie on jednak przesunięty na styczeń 2013 r. Tego terminu szpital także nie dotrzymał - informuje Gazeta Wyborcza.

W międzyczasie pacjent dowiedział się, że musi powtórzyć badanie rezonansem magnetycznym. Przeprowadzono je w październiku ub.r. Następnie chorego poinformowano, że po raz kolejny powinien zapisać się do kolejki na artroskopię. I tym razem wyznaczono mu termin na marzec 2017 r.

"Uprzejmie prosimy, by pacjent zgłosił skargę do naszego Działu Skarg i Wniosków. Zgodnie z naszymi kompetencjami będziemy mogli zwrócić się do kierownika placówki z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, w jakiej został postawiony pacjent" - napisało do Gazety Wyborczej Biuro prasowe Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. 

Jolanta Wołkowicz, kierownik promocji GCM zaznacza natomiast, że termin zabiegu operacyjnego ulega zmianie w przypadku wyczerpania kontraktu z NFZ.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum