Katowice: ciśnienie biznesmena pod kontrolą

Autor: EKG/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2013 14:03

Uczestnicy tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (13-15 maja) będą mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi. Na wszystkich chętnych czekają pielęgniarki, które w ramach kampanii "Ciśnienie na życie" udzielą także fachowych porad z zakresu prewencji chorób sercowo-naczyniowych.

Katowice: ciśnienie biznesmena pod kontrolą
Stanowiska kampanii „Ciśnienie na życie" będą oczekiwały na zainteresowanych w 11 głównych miejscach kongresowych w Katowicach: hotelach Monopol, Qubus, Novotel, Angelo, a także w Kinie Helios, Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Biurze Centrum, Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, Pałacu Goldsteinów, Głównym Instytucie Górnictwa, Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek oraz w Teatrze Korez.

Lekarze przekonują, że stres jest jednym z podstawowych czynników negatywnie oddziałujących na układ krążenia. Jego negatywne skutki odczuwają przede wszystkim biznesmeni, inwestorzy i pracownicy szczebli kierowniczych. Osoby należące do tych grup powinni w szczególności kontrolować ciśnienie krwi i systematycznie konsultować stan zdrowia z lekarzem, a także zadbać o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

- Osoby, które znaczną część życia poświęcają na karierę i rozwój zawodowy, powinny znaleźć również czas dla swojego zdrowia. Stres i siedzący tryb życia stanowią zagrożenie dla układu sercowo-naczyniowego, dlatego nawet jeśli nie doczuwamy jeszcze wyraźnych symptomów schorzeń takich jak np. nadciśnienie tętnicze, powinniśmy pamiętać o profilaktyce – komentuje profesor Marian Zembala z Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Regularna kontrola wartości ciśnienia pozwala na zapobieganie zdarzeniom kardiologicznym.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum