Katowice: bezpłatne badania kardiologiczne w centrum handlowym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 września 2013 14:24

Po raz jedenasty w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Górnośląskie Centrum Medyczne Szpital w Ochojcu zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne do centrum handlowego.

Katowice: bezpłatne badania kardiologiczne w centrum handlowym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dane statystyczne wskazują, że 1 mln Polaków choruje na niewydolność serca i aż 164 umiera każdego dnia z tego powodu. Co trzeci mężczyzna i co dziesiąta kobieta umiera na serce przed 64. rokiem życia. Głównym powodem tego zjawiska jest niezdrowy styl życia, brak ruchu, nadwaga i stres jak również brak profilaktyki.

Podczas akcji ''Zdrowe Serce 2013'', która odbędzie się w niedzielę (29 września) w Centrum Handlowym 3 Stawy w godz. 12-18, prowadzone będą konsultacje kardiologiczne i neurologiczne, porady z zakresu rehabilitacji, a także pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, pomiar glukozy oraz badanie echokardiograficzne po wcześniejszej konsultacji kardiologicznej.

Specjaliści GCM zwrócą uwagę czy zaobserwowane przez pacjentów objawy, jak np. osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, bóle w klatce piersiowej czy kołatania serca winny skłonić do wizyty w poradni kardiologicznej i jaki tryb życia należy prowadzić by uniknąć poważnych chorób układu krążenia i ich konsekwencji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum