Katowice: akcja bezpłatnych badań urologicznych dla mężczyzn

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2019 15:03

15 czerwca w poradni urologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach, w ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej, mężczyźni powyżej 50. roku życia będą mogli poddać się kompleksowym badaniom urologicznym, które pozwolą ocenić stan układu moczowego.

Katowice: akcja bezpłatnych badań urologicznych dla mężczyzn
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biała Sobota w katowickiej lecznicy potrwa w sobotę (15 czerwca) od godz. 8:00 do 14:00. Specjaliści-urolodzy przeprowadzą następujące badania:
• Wywiad i badanie lekarskie (w tym badanie palcem per rectum)
• Ocena jakości życia za pomocą ankiety IPSS oraz QL
• Ocena USG (pęcherza moczowego, prostaty, nerek)
• Wykonanie krzywej mikcyjnej oraz ocena zalegania moczu po mikcji
• Badania biochemiczne (mocz, morfologia, PSA)

Wnioski z badania zostaną przesłane pacjentowi pocztą, wraz z wynikami badań biochemicznych oraz zaleceniami specjalisty urologa z oceną stanu zdrowia i wskazówkami na przyszłość.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 690 466 964. Podczas rozmowy z pielęgniarką rejestrującą wizytę, warto zapytać o sposób przygotowania do badań.

Biała Sobota to program bezpłatnych badań specjalistycznych, ukierunkowanych na wczesne wykrywanie nowotworów. Projekt realizowany jest z inicjatywy Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2014-2020.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum