Katowice: SUM zaprasza - na Dzień Kobiet zadbaj o swoje zdrowie

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2015 12:58

Jak radzić sobie ze stresem i nie dać się depresji? Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści w piątek (6 marca) na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 Katowice: SUM zaprasza - na Dzień Kobiet zadbaj o swoje zdrowie

Podczas ''Dnia kobiet ze zdrowiem'' w godz. 9-18 na kobiety i ich rodziny będą czekali eksperci z zakresu zdrowia i urody. Będzie można skorzystać m.in. z porad ginekologa i endokrynologa, lekarza specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, kardiologa, kardiologa dziecięcego, pediatry alergologa, chirurga, lekarza specjalisty medycyny estetycznej, położnej, pielęgniarki i fizjoterapeuty. To także doskonała okazja do zrobienia badań profilaktycznych.

 - Zajęte opieką nad dziećmi i pracą zawodową kobiety często nie mają czasu, by wykonać wszystkie zalecane badania. Dzięki naszej akcji panie będą miały możliwość w ciągu jednego dnia skorzystać z cytologii, mammografii, pomiaru poziomu glukozy czy oceny profilu lipidowego. Pamiętajmy, że nasze zdrowie jest w naszych rękach - zachęca prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Podczas imprezy będzie można także wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologa i dietetyka oraz zasięgnąć porady w zakresie medycyny estetycznej. Organizatorzy proponują również masaże i relaks, spotkanie z książką, a także możliwość rozwijania zainteresowań lub znalezienia nowego hobby.

To już druga edycja akcji społecznej skierowanej do kobiet z różnych grup wiekowych. W 2014 r. wzięło w niej udział ponad tysiąc osób. Badaniom cytologicznym poddało się ok. stu kobiet, drugie tyle zdecydowało się wykonać mammografię. Dzięki temu rozpoznano i zdiagnozowano kilka stanów przednowotworowych, co pozwoliło na szybkie wdrożenie leczenia zachowawczego lub operacyjnego.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum