Karetki w Raciborzu stają w korkach

Autor: Radio Vanessa/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2009 13:27

Starosta Adam Hajduk będzie prosił prezydenta Raciborza o wybudowanie dodatkowego pasa na ul. Głubczyckiej, tak by karetki jadące do szpitala nie miały problemu z przejazdem - informuje Radio Vanessa.

Jak twierdzi starosta odkąd wybudowano tam „nerkę” (nazwa ze względu na kształt skrzyżowania), czas dotarcia ambulansów do szpitala znacznie się wydłużył.

- Ul. Głubczycka powinna zostać poszerzona, bo karetki jadące do szpitala często nie mogą tamtędy przejechać. Często naszym pacjentom potrzebna jest krew. My lekarze musimy zadbać, by trafiła do szpitala jak najszybciej, ale jest z tym problem, bo karetki utykają na Głubczyckiej w korkach - uważa jeden z radnych powiatowych z Raciborza, Marceli Klimanek, który na co dzień pracuje jako lekarz w raciborskiej lecznicy.

Lekarzowi nie podoba się również umiejscowienie raciborskiego krwiodawstwa w samym centrum miasta, jest bowiem za daleko od szpitala.

- Byłoby lepiej, gdyby taka placówka znalazła się przy szpitalu, nie trzeba byłoby się wtedy martwić o czas transportu krwi. Zwłaszcza, że od niedawna mamy już też przy lecznicy lądowisko dla helikopterów, które w razie potrzeby może być wykorzystane – dodaje Klimanek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum