Karetki pogotowia w kolejce pod szpitalem w Zabrzu

Autor: Gazeta Wyborcza, KG/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2021 13:15

Gdy w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu przybyło łóżek dla pacjentów z Covid-19, pod lecznicą ustawiła się kolejka kilkunastu karetek pogotowia.

Karetki pogotowia w kolejce pod szpitalem w Zabrzu
Pojawienie się wolnych łóżek covidowych w systemie powoduje, że ruszają tam karetki pogotowia. Fot. Archiwum
  • Nowe, wolne łóżka covidowe w systemie spowodowały, że napływ karetek pogotowia z pacjentami zakażonymi koronawirusem
  • Procedura przyjęcia pacjenta trwa minimum godzinę

Drugi oddział covidowy w zabrzańskim szpitalu rozpoczął pracę o godz. 15 we wtorek (6 kwietnia), a od godz. 18 nastąpił napływ karetek z pacjentami zakażonymi koronawirusem. Najwięcej zespołów pogotowia przyjechało około północy - wyjaśnia na łamach Gazety Wyborczej Tadeusz Urban, prezes zarządu szpitala.

Kolejka utworzyła się mimo że zespół lekarzy dyżurnych oddziału pracował bez chwili wytchnienia. Procedura przyjęcia pacjenta trwa jednak minimum godzinę.  Obecnie oddział pracuje normalnie, stopniowo przyjmując kolejnych chorych.

Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, potwierdza, że gdy systemie pojawiło się około 20 kolejnych łóżek covidowych w zabrzańskim szpitalu, automatycznie wszystkie karetki skierowały się do Zabrza.

Z danych ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek (8 kwietnia) wynika, że na  27 887 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - w województwie śląskim odnotowano 4880 zakażeń. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum