"Kardiologia interwencyjna" - ważna nowość na naszym rynku wydawniczym

Autor: WOK/RZ • • 15 kwietnia 2009 13:02

Na rynku specjalistycznych wydawnictw medycznych pojawiła się książka pod redakcją znakomitych kardiologów: Grażyny Brzezińskiej-Rajszys, Marka Dąbrowskiego, Witolda Rużyłło oraz Adama Witowskiego pt. "Kardiologia interwencyjna". Jest to pierwsza polska monografia w tej dyscyplinie kardiologicznej.

– W tym roku mijają 33 lata od pierwszego nieoperacyjnego leczenia wady wrodzonej serca.  Historia kardiologii interwencyjnej w Polsce jest więc długa i w związku z tym warto było podsumować doświadczenia ostatnich 10-leci tej nowej, stale rozwijającej się dyscypliny kardiologicznej – powiedział prof. Witold Rużyłło, jeden ze współautorów książki.

Wybitni specjaliści w zakresie leczenia nieoperacyjnego, choroby niedokrwiennej serca i wad serca zarówno u dzieci, jak i dorosłych przedstawiają w podręczniku najnowsze osiągnięcia w tej dyscyplinie.

„Kardiologia interwencyjna” jest pierwszą polską publikacją, całościowo opisującą dynamicznie rozwijającą się w ostatnich latach dziedzinę wiedzy, jaką jest kardiologia interwencyjna. Takiej publikacji do tej pory w Polsce brakowało.
 
– Podręcznik opisuje w zasadzie wszystkie działy kardiologii interwencyjnej, w tym pediatrycznej, a ponadto zasady szkolenia kardiologów interwencyjnych, co jest niezwykle ważne z uwagi na utrzymanie wysokiego, profesjonalnego poziomu polskiej kardiologii interwencyjnej. Ponieważ wiedza i techniki terapeutyczne nieustannie posuwają sie naprzód, mamy zamiar systematycznie uzupełniać

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum