×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kampania z tezą: przyjemność powinna trwać dłużej

Autor: LJX/Rynek Zdrowia25 października 2013 15:52

Co 5. mężczyzna cierpi na przedwczesny wytrysk. Jest to najczęstsze zaburzenie seksualne u mężczyzn. Od listopada ruszy polska odsłona międzynarodowej kampanii edukacyjnej "Nie tylko moment" pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Kampania z tezą: przyjemność powinna trwać dłużej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Zdrowie seksualne i satysfakcja wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na jakość życia. Utrzymanie dobrych relacji seksualnych w związku może okazać się problemem, ponieważ około 4 milionów mężczyzn w Polsce może mieć przedwczesny wytrysk. Częstotliwość tego zaburzenia jest większa niż w przypadku problemów z erekcją, mimo to tylko 9% mężczyzn zgłasza się do lekarza - podkreśla dr Andrzej Depko, seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Według powszechnie przyjętej definicji na przedwczesny wytrysk składają się trzy elementy: krótki czas od podniecenia do wytrysku, niska kontrola nad momentem nastąpienia wytrysku lub jej brak, a także wynikające z tego faktu poczucie frustracji. Przedwczesny wytrysk negatywnie wpływa na relacje między partnerami. Może prowadzić do wielu napięć, złości, spadku poczucia własnej wartości, a nawet depresji.

Problem ten dotyczy mężczyzn, ale wpływa też na relacje w związku, poczucie satysfakcji i spełnienia. Partnerka mężczyzny dotkniętego przedwczesnym wytryskiem permanentnie nie doświadcza spełnienia, co może wyzwalać skrajne emocje od smutku po złość i frustrację.

Przełamanie społecznego tabu i własnego wstydu, zrozumienie problemu oraz szukanie rozwiązań są najlepszym sposobem na odzyskanie satysfakcjonującego życia seksualnego. Dlatego też, kampania "Nie tylko moment” zachęca do poznania problemu przedwczesnego wytrysku i rozmowy z partnerem oraz lekarzem w celu rozwiązania problemu.

W kampanii przedstawione są dwie zapałki, symbolizujące parę. Niestety brakuje im harmonii i nie mogą się dopasować. Jedna z nich spala się zbyt szybko. Kampania pokazuje, że przyjemność powinna trwać dłużej, niż tylko moment. Seks to istotny element związku, w którym powinna panować harmonia i satysfakcja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze