Kampania edukacyjna: zrób badanie spirometryczne w kinie

Autor: newsrm.tv/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 19:36

W ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Płuca Polski, ruszyła kolejna seria bezpłatnych badań spirometrycznych. Tym razem mogą skorzystać z nich widzowie sieci kin Helios.

Kampania edukacyjna: zrób badanie spirometryczne w kinie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na ekrany trafił również spot edukacyjny pt. „Oddech to życie”, przedstawiający historie pacjentów zmagających się na co dzień z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) i idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF).

W ramach tegorocznej edycji kampanii przez cały tydzień, począwszy od piątku (23 sierpnia), widzowie wybranych kin mogą obejrzeć spot edukacyjny pt. „Oddech to życie”. Pokazuje on historie  dwóch pacjentów, którzy zmagają się z dwiema różnymi chorobami - przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) oraz idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF).

Celem spotu jest zwrócenie uwagi na pewne charakterystyczne objawy, które mogą sygnalizować problemy z drogami oddechowymi, a szczególnie z płucami. - Zwracamy tym samym uwagę, jak ważne jest wykonywanie regularnych badań profilaktycznych - podkreślają organizatorzy kampanii.
 
Źródło: newsrm.tv

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum