Kalisz: szpital wojewódzki testuje na koronawirusa wszystkich przyjmowanych pacjentów

Autor: Epoznan.pl/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 09:02

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu wprowadza nowe zasady przyjmowanych pacjentów.  Każdy chory, zanim trafi na oddział będzie miał wykonywane testy na obecność koronawirusa oraz RTG klatki piersiowej.

Kalisz: szpital wojewódzki testuje na koronawirusa wszystkich przyjmowanych pacjentów
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu będzie testował na koronawirusa wszystkich hospitalizowanych; Kaliszu Fot. Szpital Kalisz

Lecznica od końca marca mierzy się z problemami związanymi z zakażeniami koronawirusem. W środę ( 8 kwietnia) z tego powodu  zamknięto oddział psychiatryczny, gdzie zakażenie wykryto u trzech pacjentów.

Pod koniec marca cały szpital czasowo zamknięto ze względu na wykrycie koronawirusa u jednego z pacjentów. Część personelu do dziś przebywa na kwarantannie.

Aby uniknąć ponownie takiej sytuacji, podjęto konkretne działania. Od poniedziałku (6 kwietnia) każdy pacjent, zanim trafi na szpitalne oddziały, ma wykonywane testy na obecność koronawirusa oraz RTG klatki piersiowej.

Wprowadzono też obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez personel w całym szpitalu. Szpitalny zespół odwiedza też pracowników, którzy przebywają na domowej kwarantannie i nie czekając na decyzje Sanepidu pobiera wymazy do testów. Dzięki temu zdrowi pracownicy będą mogli szybciej wrócić do pracy.

Więcej: epoznan.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum