×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kalisz: pielęgniarki, siostra franciszkanka i pielęgniarz z Katowic stawili się do pracy w domu opieki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 kwietnia 2020 11:25

Pielęgniarki, siostra franciszkanka i pielęgniarz z Katowic stawili się w poniedziałek do świadczenia pomocy w opiece nad pacjentami prywatnego domu opieki długoterminowej Salus w Kaliszu - poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube. Łącznie wojewoda skierował tam do pracy 17 osób.

Kalisz: pielęgniarki, siostra franciszkanka i pielęgniarz z Katowic stawili się do pracy w domu opieki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sytuację domu opieki długoterminowej Salus w Kaliszu na bieżąco monitoruje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który pozostaje w tej sprawie w kontakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia i z konsultantem wojewódzkim ds. chorób zakaźnych prof. Magdaleną Figlerowicz.

W stałym kontakcie z Salusem jest ordynator oddziału zakaźnego w Kaliszu i oddelegowany lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który w sobotę przeprowadził badanie pacjentów i wydał zalecenia lekarskie.

- Od wtorku kadrę medyczną wesprze lekarz ze szpitala w Wolicy - poinformował Tomasz Stube.

Z informacji kierownictwa placówki wynika, że dysponuje ono pełnym zabezpieczeniem w środki ochrony indywidualnej i w środki dezynfekujące.

Po zdiagnozowaniu 9 kwietnia koronawirusa u jednej z pacjentek Salusa w ośrodku zamknięto 70 pensjonariuszy i 17-osobową kadrę, których poddano kwarantannie. W Salusie przebywają pacjenci starsi, schorowani, niewstający z łóżek, wymagający przewijania i karmienia.

Dyrektor ośrodka Ewa Goździewicz powiedziała PAP, że zakażeni zostali także wszyscy pracownicy centrum i są przemęczeni, dlatego potrzebna jest podmiana kadry.

Wojewoda wielkopolski podjął działania w celu zabezpieczenia opieki medycznej i pielęgnacyjnej dla podopiecznych ośrodka opiekuńczego.

Do pracy skierowano łącznie 17 osób, które będą opiekować się 47 pacjentami.

W sobotę 11 pensjonariuszy ośrodka, zakażonych koronawirusem, przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Obecnie w Salusie przebywa 37 zakażonych pensjonariuszy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum