Kalisz: OIOM wraca do pracy, u pacjentów i personelu nie stwierdzono koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2020 16:55

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu wraca do pracy. U pacjentów i personelu medycznego nie stwierdzono koronawirusa - poinformował w sobotę, 28 marca rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Do tej pory w kaliskim szpitalu odizolowano i poddano kwarantannie trzy oddziały: chirurgiczny, internę oraz kardiologię. Fot. Szpital Kalisz/Facebook

- Wyniki testów czterech pacjentów i siedmiu pracowników z OIOM są ujemne - powiedział rzecznik szpitala Paweł Gawroński.

Do tej pory w kaliskim szpitalu odizolowano i poddano kwarantannie trzy oddziały: chirurgiczny, internę oraz kardiologię.

Koronawirusa stwierdzono u dwojga lekarzy oraz u czterech pacjentów oddziału chirurgicznego.

Wcześniej na wymienionych oddziałach przebywał 75-latek, który zmarł i był zakażony koronawirusem, ale - jak poinformował w czwartek (26 marca) rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube - to nie Covid-19 był przyczyną śmierci mężczyzny.

Ponieważ zmarły przebywał także na oddziale intensywnej opieki medycznej w kaliskim szpitalu, testy wykonano przebywającym tam pacjentom oraz lekarzom i pielęgniarkom. - Oddział wraca do pracy, ponieważ nie stwierdzono koronawirusa - powiedział rzecznik szpitala.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum