Kajetany: w centrum słuchu wszczepią innowacyjny implant

Autor: KRX/Rynek Zdrowia • • 28 października 2013 11:58

Światowe Centrum Słuchu jako pierwsza placówka w Europie Środkowo-Wschodniej wszczepi nowoczesny implant słuchowy typu Baha® 4 Attract.

Jak informuje Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, implant umożliwia przekazywanie dźwięku  do ucha wewnętrznego poprzez drgania kości czaszki, omijając uszkodzone fragmenty ucha zewnętrznego i środkowego.

Innowacyjność tego systemu polega na tym, że implant można umieścić w ciele pacjenta bez konieczności usuwania dużej ilości tkanki kostnej, a transmisja drgań z procesora zewnętrznego do wewnętrznej części (implantu) odbywa się drogą przezskórną.

Brak przechodzącego przez skórę, standardowo stosowanego zaczepu, łączącego zewnętrzny procesor z implantem, eliminuje konieczność bardzo dokładnej pielęgnacji skóry w okolicy urządzenia, zmniejsza ryzyko infekcji oraz uszkodzeń implantu.

Rozwiązanie to jest dedykowane przede wszystkim osobom z niewykształconą małżowiną uszną i przewodem słuchowym zewnętrznym, a także z jednostronną głuchotą oraz przewlekłymi zapaleniami ucha, których następstw nie można usunąć w typowo przeprowadzanych operacjach rekonstrukcyjnych.

Pionierska operacja zostanie przeprowadzona w środę (30 października) w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach.

- Cieszę się, że jest to już trzecia pionierska operacja, którą wykonujemy w ciągu nieco ponad roku od otwarcia Światowego Centrum Słuchu. Tworząc Centrum chciałem, aby jego działalność kliniczna dała niespotykane dotychczas korzyści polskim pacjentom, którzy mają dostęp - często jako pierwsi w Europie lub w świecie - do najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii medycznych - mówi prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum