KIinika Budzik: już ósme dziecko zostało wybudzone ze śpiączki

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2014 15:24

W Klinice Budzik ze śpiączki wybudził się 14-letni Cyprian - podała placówka w oficjalnym komunikacie. To już ósmy pacjent, wybudzony tej klinice.

Cyprian trafił do Budzika 30 stycznia br. w stanie głębokiej śpiączki, w którą zapadł w wyniku zatrzymania akcji serca po poważnym poparzeniu w grudniu 2013r. W śpiączce przebywał 6 miesięcy.

Teraz, dzięki wysiłkowi zespołu medycznego, rehabilitacyjnego i pielęgniarskiego jest już w pełni wybudzony, choć przed nim jeszcze długa droga powrotu do pełnej sprawności.

Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce i jedynym ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce, który działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku.

Klinika realizuje "Program leczenia dzieci ze śpiączki" finansowany ze środków NFZ, dzięki czemu rehabilitacja i pobyt są dla pacjentów bezpłatne. Pacjent może być leczony w Budziku do 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia o kolejne trzy miesiące decyzją komisji medycznej). Przez cały czas z pacjentem nieodpłatnie przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest czynnie włączony w proces rehabilitacyjny.

Jak podaje klinika, obecnie w placówce są wolne łóżka i w każdej chwili może przyjąć nowych pacjentów w śpiączce, spełniających kryteria medyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum