KIF: przygotowaliśmy zalecenia dotyczące fizjoterapii u osób zakażonych koronawirusem

Autor: KIF/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 12:03

300 fizjoterapeutów pracuje z chorymi na COVID-19, a ok. 9 tysięcy - z pacjentami, dla których potencjalnymi skutkami przerwania fizjoterapii mogą być poważne uszczerbki na zdrowiu lub zagrożenie życia. Fizjoterapeuci, na równi z innymi profesjonalistami są narażeni na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2 - przypomina Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF).

KIF przygotowała zalecenia do prowadzenia fizjoterapii z zarażonymi pacjentami; FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W ramach wsparcia fizjoterapeutów KIF przygotowała zalecenia do prowadzenia fizjoterapii z zarażonymi pacjentami. - Staramy się wspomóc fizjoterapeutów. Uruchomiliśmy milion złotych na pomoc socjalną, bo wiemy, że wielu z nas nie pracuje - informuje nas KIF. 

Kolejnym krokiem w kierunku lepszego przygotowania fizjoterapeutów do postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów z COVID-19 jest propozycja Izby dotycząca szkoleń online dla chętnych osób. Ofertę skierowano w pierwszej kolejności do fizjoterapeutów zatrudnionych w szpitalach jednoimiennych.

Jak informuje KIF, na szkolenia online zgłosiło się blisko 220 osób z 26 podmiotów.  Fizjoterapeuci gotowi do wsparcia innych profesjonalistów medycznych nie tylko w obszarze fizjoterapii

Izba przyznaje, że ma zgłoszenia od fizjoterapeutów, którzy są gotowi podjąć się pracy z osobami zakażonymi. Wielu z nich przy tym podkreśla, że wykonywanie medycznego zawodu zaufania publicznego obliguje do wspierania pozostałego personelu w wykonywaniu czynności medycznych. Ich postawa jest rozwiązaniem problemu braku rąk do pracy wśród innych profesjonalistów medycznych.

KIF zwróciła się także z apelem do premiera i ministra zdrowia z prośbą o włączenie chętnej grupy fizjoterapeutów do pracy w walce z epidemią wywołaną przez koronawirusa. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum