Już 17 zakażeń koronawirusem po imprezowym rejsie, sanepid szuka uczestników

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 25 lipca 2020 19:00

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał w sobotę (25 lipca) informację o sytuacji w ogniskach zakażenia wirusem Sars-CoV-2 w województwie pomorskim, w tym o ognisku związanym z Big Boat Party.

Już 17 zakażeń koronawirusem po imprezowym rejsie, sanepid szuka uczestników
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje pomorski sanepid, ognisko związane z udziałem w rejsie Big Boat Party to ogółem 17 przypadków zakażenia w Polsce. W województwie pomorskim ogółem 11 przypadków, 3 miasto Gdańsk, 7 miasto Gdynia, 1 miasto Sopot (potwierdzone są również przypadki z województw zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego, dochodzenie epidemiologiczne w toku).

Kilkunastogodzinna impreza Big Boat Party odbyła się 12 lipca na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej. Organizatorzy przed rejsem informowali, że u uczestników konieczne będą ''Maseczki! Bezwarunkowo!'', ponadto ''na wejściu każdy będzie miał mierzoną temperaturę''.

We wtorek (21 lipca) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni poprosiła o kontakt telefoniczny osoby uczestniczące w rejsie Big Boat Party w dniu 12.07.2020 r. w związku z ''informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników tego rejsu. Niniejsza prośba dotyczy osób, które nie zostały jeszcze objęte nadzorem epidemiologicznym''.

Jak podała Gazeta Pomorska Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku otrzymała od organizatora imprezy listę 92 osób, które kupiły bilety. Lista zawierała imię, nazwisko, nr telefonu oraz email kupujących, ale wiele osób nabyło bilety dla swoich znajomych lub na sprzedaż.

W piątek (24 lipca) organizatorzy Big Boat Party apelowali na Facebooku: ‘’Po udostępnieniu PPIS listy nazwisk uczestników rejsu 12. lipca otrzymujemy informacje, że służbom sanitarnym nie udało się jeszcze skontaktować ze wszystkimi osobami biorącymi w nim udział. Bardzo Was prosimy o odpowiedzialne zachowanie, zgłaszanie się do Sanepidu lub przeprowadzenie badań’’.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum