Jesteś kobietą i pracujesz na bloku operacyjnym? Rusza z akcja "Liczymy się"

Autor: oprac. JKB • Źródło: Fundacja Kobiety w Chirurgii, Rynek Zdrowia08 czerwca 2021 09:48

8 czerwca rusza ogólnopolska akcja "Liczymy się". - Zapraszamy do badania kobiety pracujące na bloku operacyjnym - lekarki, pielęgniarki oraz położne - mówi szefowa Fundacji Kobiety w Chirurgii.

Rusza ważne ogólnopolskie badanie, które ma wskazać, ile kobiet pracuje w specjalizacjach zabiegowych. Fot. Fundacja Kobiety w Chirurgii
  • Fundacja Kobiety w Chirurgii rusza z ważną ogólnopolską akcją mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzeby kobiet w specjalizacjach zabiegowych
  • Do tej pory brakuje w kraju szczegółowych danych dotyczących liczby kobiet pracujących w chirurgii
  • Ankieta jest w pełni anonimowa a jej wypełnienie zajmuje około 10 minut

Liczymy się z Twoim zdaniem. Możesz na nas liczyć - to hasła, poprzez które Fundacja Kobiety w Chirurgii zachęca lekarki, pielęgniarki oraz położne do udziału w ogólnopolskim badaniu "Liczymy się". W krótkiej ankiecie kobiety opowiedzą o swojej sytuacji zawodowej i rodzinnej oraz wyzwaniach, jakim na co dzień stawiają czoła. - Chcemy poznać potrzeby kobiet w chirurgii by swoimi działaniami adekwatnie na nie odpowiadać" - mówi Marta Musiejewska, członkini zarządu Fundacji.

Dlaczego tak ważna jest ta akcja?

W Polsce brakuje precyzyjnych danych o tym, ile kobiet pracuje w medycynie, w specjalizacjach zabiegowych. Ogólnopolska akcja "Liczymy się" powstała po to, aby poznać ich sytuację i w adekwatny sposób dotrzeć ze wsparciem, projektami oraz szkoleniami oferowanymi przez Fundację. 

 - Zachęcamy wszystkie kobiety w chirurgii do wzięcia udziału w ankiecie oraz do śledzenia działań Fundacji. Zależy nam, aby chirurgię w Polsce prowadziły zgrane i zmotywowane zespoły, a praca każdej z tworzących je osób była na równi doceniana i szanowana. Dlatego zapraszamy do badania wszystkie kobiety pracujące na bloku operacyjnym - lekarki, pielęgniarki oraz położne. Wierzymy, że możemy się rozwijać w profesjonalnym i sprzyjającym środowisku - mówi prezeska Fundacji Małgorzata Nowosad. 

Wypełnienie anonimowej ankiety zajmuje ok. 10 min. Pytania dotyczą zarówno miejsca pracy, sytuacji rodzinnej, jak i form wsparcia, jakiego oczekują kobiety pracujące na sali operacyjnej. Uzyskane w ten sposób dane rzetelnie określą potrzeby kobiet w środowisku chirurgicznym.

Jakie działania podejmuje Fundacja Kobiety w Chirurgii?

Fundacja Kobiety w Chirurgii powstała w styczniu 2021 r. Jej główny cel to inspirowanie kobiet do rozwoju oraz zapewnianie wszechstronnego wsparcia lekarkom, pielęgniarkom i położnym pracującym w specjalizacjach zabiegowych. Fundacja mobilizuje kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Wdraża programy, które dadzą szansę na równy start i rozwój w specjalizacjach zabiegowych, pomogą zdobywać przydatne umiejętności oraz zapewnią kobietom wsparcie i opiekę - merytoryczną, prawną i psychologiczną.

Ambasadorami Fundacji zdecydowali się zostać m.in. Filip Springer, Agnieszka Holland oraz Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, a do Rady Konsultacyjnej Fundacji dołączyły znane autorytety medyczne - m.in. prof. Małgorzata Kołodziejczak, prof. Marzena Dębska oraz prof. Jadwiga Snarska. W ciągu kilku miesięcy działalności Fundacja Kobiety w Chirurgii rozpoczęła szereg projektów: bezpłatnie udziela pomocy prawnej i psychologicznej kobietom w kryzysie, prowadzi edukację dotyczącą równego traktowania w miejscu pracy, promuje ideę work-life balance, zachęcając kobiety do dbania o siebie poza pracą. 

Strona badania Liczymy się: http://liczymysie.org

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum