Jelenia Góra: tu także w czasie epidemii powstał kontenerowy oddział buforowy dla bezdomnych

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2020 11:55

Przy Schronisku im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze powstał oddział buforowy. Osoby z zewnątrz będą kwaterowane w kontenerach na 14-dniowy okres kwarantanny. W tym czasie zostaną poddane testom na obecność koronawirusa. Jeśli wynik będzie ujemny, a opinia lekarza pozytywna, bezdomny będzie mógł zostać przyjęty do schroniska.

Przy Schronisku im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze powstał kontenerowy oddział buforowy – jeden z pięciu takich w Polsce. Fot. Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry

W okresie pandemii osoby bezdomne nie mogły być przyjmowane bezpośrednio z ulicy do schroniska czy noclegowni. Teraz ten problem został rozwiązany - w Jeleniej Górze przy schronisku stanęło 6 połączonych ze sobą kontenerów mieszkalnych. W pokojach znajdują się łóżka piętrowe i podstawowe meble: szafa oraz stół z krzesłami. Jest wspólna łazienka z prysznicami oraz toaleta. Kontenery są ogrzewane, w łazienkach jest ciepła woda, a okolica jest monitorowana.

Dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano oddzielny kontener, z własnym zapleczem sanitarnym.

Tego typu placówki powstały w pięciu miastach Polski, oprócz Jeleniej Góry także w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i w Gliwicach - pisze serwis naszemiasto.pl.

Już w piątek (8 maja), gdy kontenery oddano do użytku, w "buforze" zamieszkało pięć osób.

Więcej: naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum