Jelenia Góra: przeprowadzą nabór kandydatów na ratowników GOPR

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2015 10:10

W sobotę (14 marca) Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, w swojej centrali w Jeleniej Górze przeprowadzi spotkanie organizacyjne dla chętnych chcących wstąpić w jego szeregi. Starający się muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać średnie wykształcenie.

Jelenia Góra: przeprowadzą nabór kandydatów na ratowników GOPR

Ochotnicy będą musieli przedstawić na spotkaniu dokumenty i zaświadczenia, m.in. podanie o przyjęcie do GK GOPR zawierające opinię o kandydacie wydaną i potwierdzoną podpisem przez dwóch wprowadzających członków rzeczywistych GOPR, pisemne podanie, CV, zaświadczenie lekarskie z przychodni medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania obowiązków ratownika górskiego oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy.

Kandydaci będą musieli zdać egzamin składający się z dwóch części. W pierwszej, praktycznej, będą sprawdzane umiejętności jazdy na nartach oraz zostanie przeprowadzony test sprawnościowy. Część teoretyczna to sprawdzian z historii ratownictwa górskiego oraz ze znajomości topografii.

Warunkiem do przystąpienia do dyżurów jest ukończenie przez kandydata kursu KPP, po którym zostaje zakwalifikowany na kurs wstępny. Minimum dwa lata trwa staż kandydacki, podczas którego trzeba odbyć obowiązkowe specjalistyczne szkolenia: medyczne, skałkowe, topograficzne i narciarskie. Po zaliczeniu kandydat kierowany jest na kurs podstawowy I stopnia ratownictwa górskiego.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum