Jelenia Góra: coraz więcej pacjentów w poradniach psychiatrycznych

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2009 18:33

Rośnie liczba pacjentów przyjmowanych w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Jeleniej Górze - informuje Gazeta Wyborcza.

Tygodniowo do poradni zgłasza się około 100 pacjentów. Najczęściej cierpią na depresję, zaburzenia lękowe i schizofrenię.

- Wielu z nich nie wymaga leczenia szpitalnego - mówi Gazecie Elżbieta Zakrzewska, dyrektor jeleniogórskiego szpitala MSWiA. Dlatego szpital już wkrótce uruchomi dzienny oddział psychiatryczny. Jego otwarcie jest planowane na koniec września. Obecnie trwa remont pomieszczeń.

Opiekę psychologów i psychiatrów na dziennym oddziale uzupełnią inne, równie ważne elementy terapii: zajęcia ruchowe, gimnastyczne i rehabilitacyjne. Zapowiadana jest też nauka zdrowego odżywiania - bardzo istotna, gdyż zażywanie leków psychotropowych skutkuje tyciem.

Druga setka, tym razem młodszych pacjentów, zgłasza się w ciągu miesiąca do Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Mają kłopoty i zaburzenia związane m.in. z agresywnym zachowaniem, odżywianiem oraz tłumieniem negatywnych emocji.

Zdaniem Renaty Ostrowskiej, zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa, to wynik tego, że coraz więcej osób nie wstydzi się przyjść po pomoc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum