Artykuł promocyjny dostarczony przez Geriatryczne Centrum Medyczne Sp. z o.o. | 15-10-2019 07:23

Jedyna alternatywa dla NFZ – Geriatryczne Centrum Medyczne

Każdy z nas chociaż raz w życiu spotkał się z problemami w dostępie do lekarzy. Jeśli nie doświadczyliśmy tego sami, na pewno doszła do nas jakaś opowieść członka rodziny lub znajomego. Faktycznie, sytuacja polskiej publicznej służby zdrowia nie jest zbyt kolorowa, a przecież w chorobie liczy się praktycznie każda sekunda. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu – poznaj niezwykłą ofertę, jaką przygotowało Geriatryczne Centrum Medyczne.

W trosce o zdrowie seniorów
Geriatryczne Centrum Medyczne to rodzaj prywatnej kliniki medycznej, którą wyróżnia przede wszystkim skupienie się na potrzebach seniorów. Ludzie starsi stanowią dziś około 20% społeczeństwa, a liczba ta będzie tylko wzrastać. Coraz więcej mówi się w mediach o starzeniu się społeczeństwa, zwiększa się też świadomość o potrzebach osób w podeszłym wieku, ale nadal niedostatecznie szybko rozwija się dziedzina medycyny skupiająca się na zdrowiu seniorów, czyli geriatria. Powstanie Geriatrycznego Centrum Medycznego to krok, aby zmienić ten stan. Wprawdzie oferta placówek skierowana jest do osób w każdym wieku, także do 30 i 40 latków, ale to właśnie osoby po 65 roku życia stanowią centrum zainteresowań Centrum. To właśnie pacjenci-seniorzy najczęściej odczuwają niedogodności publicznej służby zdrowia. Ich ciało nie jest już takie sprawne jak dawniej oraz wolniej się regeneruje, więc oczekiwanie kilka lat na wizytę lub stanie w kolejce pod przychodnią od 6 rano może praktycznie uniemożliwić uzyskanie pomocy medycznej. Co więc zrobić w sytuacji, kiedy w publicznej przychodni brak terminów, a emerytura nie pozwala na wykupywanie drogich pojedynczych wizyt u specjalisty? O tym także pomyślano w Geriatrycznym Centrum Medycznym i dlatego stworzono świetną ofertę abonamentową.

Czym tak właściwie jest abonament?
Świadczenie usług medycznych w ramach abonamentu to dość innowacyjne rozwiązanie. Tymczasem taka forma jest świetna i niesamowicie wygodna dla pacjenta. Abonament można wykupić na rok, dwa lub trzy lata. Geriatryczne Centrum Medyczne oferuje jego dwie wersje, podstawową idealną dla aktywnych cieszących się dobrym zdrowiem seniorów oraz rozszerzoną dobra dla bardziej wymagających pacjentów lub tych, którzy potrzebują regularnych wizyt u lekarza. W ramach abonamentu pacjenci otrzymują m.in.

  • Nielimitowany i bez skierowania dostęp do aż 28 do 30 lekarzy specjalistów
  • Konsultacje profesorskie
  • Wizyty domowe
  • Badania krwi
  • Badania z zakresu diagnostyki obrazowej
  • Zabiegi kinezyterapii
  • Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego do domu.

Podkreślić trzeba, że na wizytę rejestruje się w łatwy sposób przez telefon lub online, nie potrzeba także skierowania. Wizyta u lekarza umawiana jest do 5 dni roboczych, a więc niezwykle szybko. To ważne, kiedy choroba postępuje lub pacjenta dręczą silne bóle. Pacjenci korzystający z usług Geriatrycznego Centrum Medycznego nie muszą też martwić się odległością od placówek. Wszystkie wizyty i badania dobierane są jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta. Wszystkie te cechy oferty abonamentowej stanowią bardzo duże ułatwienie dla ludzi starszych.

Abonamenty i co jeszcze?
Geriatryczne Centrum Medyczne to jednak nie tylko oferta abonamentowa dla seniorów. W nowoczesnych, wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt placówkach każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim Centrum posiada atrakcyjne pakiety badań podzielone na profile, np. sercowy, wątrobowy, cukier, witaminy. Dla osób, które czują się dobrze, najlepsze będą badania profilaktyczne, podzielone w pakiety według wieku i płci. Każdy może też bez skierowania oznaczyć markery nowotworowe, zbadać się rezonansem magnetycznym czy tomografem komputerowym. Wykonać w Geriatrycznym Centrum Medycznym można również praktycznie każde badanie zlecone przez lekarza specjalistę. Zaznaczenia wymaga fakt, że Geriatryczne Centrum zajmuje się swoimi pacjentami w sposób kompleksowy. Oznacza to, że znajdą tam oni badania, lekarzy, a także rehabilitację. W efekcie systematyczne dbanie o zdrowie daje oszczędność nie tylko czasu i energii, ale także pieniędzy.