×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jaworzno: Centrum Diabetologii już otwarte

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia26 sierpnia 2010 09:54

W Miejskim Centrum Medycznym Podwale w Jaworznie uruchomiona została specjalna jednostka dla osób chorych na cukrzycę oraz zagrożonych tą chorobą.

Jaworzno: Centrum Diabetologii już otwarte
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Jaworznie na cukrzycę cierpi około 8 tys. osób. Specjaliści twierdzą jednak, że cukrzyków może być o wiele więcej. Jaworznickie centrum diabetologiczne kładzie nacisk na edukację i profilaktykę. Przez trzy dni w tygodniu będzie otwarty punkt, w którym pacjenci będą mogli uzyskać informacje na temat choroby. Pielęgniarka, która przeszła odpowiednie szkolenie, będzie informowała o zasadach przyjmowania leków i podawania insuliny.

Kontrakt z NFZ jest już podpisany. Niestety, brakuje jeszcze porozumienia w sprawie poradni kardiologicznej. Śląski Oddział Wojewódzki NFZ zapewnia jednak, że najpóźniej do końca roku sprawa zostanie załatwiona.

Badania i porady dotyczące cukrzycy są skierowane do mieszkańców całego regionu. Chodzi o to, aby diabetycy mogli się poddać w jednym miejscu  kompleksowym badaniom i leczeniu, bez długiego oczekiwania w kolejkach do specjalistów. 

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze