Jarosław: ratownicy w proteście będą blokować drogę

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2011 09:08

W czwartek (4 sierpnia) związkowcy i pracownicy szpitala Centrum Opieki Medycznej będą blokować drogę międzynarodową nr 4 na przejściu dla pieszych przy COM. Akcja protestacyjna organizowana jest przez komitet protestacyjny zakładowych organizacji związkowych przy szpitalu w Jarosławiu.

Jarosław: ratownicy w proteście będą blokować drogę
Podobnie jak poprzednich protestów powodem manifestacji jest bezzasadne - zdaniem związkowców - odrzucenie przez NFZ oferty świadczenia usług ratownictwa medycznego przez dotychczasową załogę publicznego pogotowia.

Jak poinformował portal rynek zdrowia.pl komitet organizacyjny protestu - ratownicy medyczni, jak i cała załoga szpitala jest zdumiona faktem zmiany stanowiska NFZ co do przyczyn odrzucenia oferty COM w konkursie na ratownictwo medyczne. Do tej pory, jak tłumaczył Fundusz, powodem odrzucenia oferty było podanie nieprawdy w ofercie.

Poszło o brak radiostacji w karetkach. Jak tłumaczyło pogotowie, są one w naprawie. NFZ uznał wtedy, że komunikowanie się z zespołem ambulansu przez telefony komórkowe, które posiadali ratownicy i które stosowano zamiast radiostacji, nie spełnia wymogów przenośnego alarmowego układu przywołującego.

Obecnie - jak podają związkowcy - według Funduszu telefony komórkowe spełniają jednak wymogi alarmowego układu przywołania, ale kontrolujący twierdzą, że nie było ich na wyposażeniu w czasie przeprowadzanej kontroli.

"Ta błędna decyzja urzędników powoduje zniszczenie bardzo dobrze funkcjonującego, oraz perfekcyjnie przygotowanego podmiotu do konkursu, zgodnie ze wszystkimi wymogami funduszu" - przekazał w piśmie skierowanym do redakcji gazet Tomasz Pelc, przewodniczący komisji zakładowej Zwiazku Zawodowego Ratowników Medycznych przy Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum