Jarocin: szpital zyskał nową karetkę typu S

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2018 15:50

Nowa karetka  typu "S" trafiła do taboru ambulansów w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie i będzie funkcjonowała w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Jarocin: szpital zyskał nową karetkę typu S
Szpitalowi zależało na ambulansie reanimacyjnym, używanym w stanach zagrożenia życia. Fot. Powiat Jarocinski

Jak informuje szpital, nowa karetka to Volkswagen Crafter, rok produkcji 2018. Na jej wyposażeniu znajduje się respirator transportowy, nosze z lawetą, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, defibrylator transportowy.

Kosztowała niespełna 430 tys. zł , a swój wkład w jej zakup proporcjonalnie do liczy mieszkańców włożyło kilka samorządów- gmina Jaraczewo (9100,00 zł), gmina Jarocin (49924,52 zł), gmina Kotlin (8168,90 zł) oraz gmina Żerków (11373,62 zł). Sam powiat wyasygnował na to zadanie 49980,04 zł.

- Bardzo duży udział w zakupie ambulansu miało też dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 300 tys. zł. Z tego tytułu podpisaliśmy umowę z wojewodą wielkopolskim, co dało nam zielone światło do starania o zakup. Przetarg ogłosiło starostwo i dzisiaj możemy już włączyć do użytkowania nową karetkę - tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum