×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jarocin: szpital chwali się działem rehabilitacji

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 23 października 2017 15:55

Blisko 8400 zabiegów w ciągu miesiąca wykonuje Dział Fizjoterapii w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie sp. z o.o. zabezpieczając pacjentów oddziału dziennego oraz ambulatorium. Najstarsza osoba korzystająca z pomocy rehabilitantów ma 89 lat, a najmłodsza zaledwie 3 miesiące.

Jarocin: szpital chwali się działem rehabilitacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje jarociński szpital, dzienny oddział rehabilitacji przyjmuje pacjentów, którzy muszą mieć pilnie wykonane zabiegi rehabilitacyjne. Do takich zaliczają się m.in. osoby po udarach, wylewach, świeżych złamaniach i urazach czy pacjentki po mastektomii.

- W ich przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie i kontynuowanie terapii, bowiem od tego zależy ich szybki powrót do zdrowia. Takich osób w miesiącu mamy około 25. Spędzają u nas codziennie przez cztery tygodnie od 4 do 5 godzin - wyjaśnia Joanna Ruszkiewicz, kierownik Działu Fizjoterapii.

Rehabilitanci zajmują się również pacjentami przebywającymi w szpitalu i tymi, którzy wymagają rehabilitacji domowej.

- Oddział jest dobrze wyposażony w sprzęt do rehabilitacji. Wiadomo jednak, że zawsze można coś ulepszyć. To jednak wiąże się z kosztami, a szpitala na razie nie stać na zakup nowocześniejszych urządzeń. Co nie oznacza, że nie będziemy się nad tym zastanawiać. Ogromnym atutem tego działu jest personel. To jedenastu świetnie wyszkolonych specjalistów, którzy robią, co mogą aby pomagać pacjentom - dodaje Leszek Mazurek, prezes placówki.

Przyjmowanie większej liczby pacjentów niż do tej pory byłoby możliwe, gdyby oddział miał większy kontrakt z NFZ.

- Aktualnie czas oczekiwania na przyjęcie do Działu Rehabilitacji to około pół roku. To i tak przyzwoity wynik, bowiem w niektórych szpitalach w kraju czas oczekiwania wynosi dwa lata, a czasami i dłużej - uzupełnia prezes.

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane w ciągu miesiąca w Dziale Fizjoterapii to: masaż - 1500 pacjentów; jonoforeza - 290 pacjentów, prądy TENS - 230 pacjentów, magnetronik - 510 pacjentów, laser - 1400 pacjentów, ćwiczenia z pacjentem - 500 pacjentów, lampa SOLLUX - 600 pacjentów oraz ultradźwięki - 1200 pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum