Jarocin: SOR szykuje się na noc sylwestrową, w zeszłym roku...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2017 17:50

Szpital Powiatowy w Jarocinie Sp. z o.o. zgłasza przygotowanie na ostatni dzień w roku i Nowy Rok. W trakcie ubiegłorocznego sylwestra obeszło się bez dramatycznych wypadków z fajerwerkami.

Fajerwerki są najbardziej niebezpiecznym elementem sylwestrowej zabawy .Fot. John Haslam Flickr (CC BY 2.0)

Jak podkreśla jarociński szpital, właśnie fajerwerki są najbardziej niebezpiecznym elementem zabawy.

- W ubiegłym roku na szczęście nie mieliśmy żadnej ofiary sztucznych ogni. Mieszkańcy powiatu widocznie wzięli sobie do serca wszystkie ostrzeżenia i obchodzili się z nimi ostrożnie. Jednak apele o rozważne obchodzenie się z fajerwerkami wciąż są aktualne. Nie mieliśmy też ofiar bójek, do których często dochodzi po alkoholu. Mamy więc nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie - wyjaśnia Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

W sumie od godz. 8 w dniu 31 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r. jarociński Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjął 47 osób. 26 pacjentów trafiło na SOR z urazami spowodowanymi wypadkami w domu, 8 osób miało bóle w klatce i niewydolność krążenia, 2 osoby zaburzenia psychiczne, padaczkę - 2 osoby. Z kolei 9 osób szukało pomocy w innych schorzeniach.

- Zespół Ratownictwa Medycznego też w tych dniach miał kilka wyjazdów w teren. Karetka S interweniowała 7 razy. Były to najczęściej zachorowania. Karetka P jechała z pomocą do chorych 7 razy. Mam nadzieję, że tegoroczny sylwester będzie równie spokojny i bezpieczny dla mieszkańców naszego powiatu - mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Dodaje, że nieco spokojniej było 1 i 2 stycznia. SOR przyjął wtedy 11 pacjentów, w tym 6 osób z różnymi urazami. Karetki wyjeżdżały w sumie 13 razy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum