Jarocin: 10 czerwca po raz trzeci odbędą się badania w ramach "Białej niedzieli"

Autor: Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2018 14:22

Od 7 czerwca od godz. 15. będzie można odbierać zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne w punkcie informacyjno-rejestracyjnym Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Akcja pn. "Biała niedziela" już po raz trzeci ruszy 10 czerwca.

Fot. archiwum

Tym razem placówka zaplanowała dla mieszkańców powiatu jarocińskiego konsultacje z zakresu chorób onkologicznych, które poprowadzi lek. Bartłomiej Roszak. Do dyspozycji pacjentów będzie również dr Jerzy Skrobisz, chirurg-endokrynolog, który wspólnie z lekarzami z jarocińskiego szpitala przeprowadza w placówce operacje tarczycy. Tym razem jednak będzie udzielał porad.

- Tradycyjnie już pacjenci będą mogli skorzystać z usług naszego laboratorium, gdzie zostaną poddani badaniom cukru, TSH czy będą mogli sprawdzić poziom cholesterolu - mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Z pacjentkami spotka się również dr Włodzimierz Budzyński, ginekolog-położnik, który przeprowadzi badania w ramach profilaktyki raka szyjki macicy.

10 czerwca będzie można również przeprowadzić badanie EKG z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała oraz ocenić ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Osoby, które mają problemy z nadwagą lub zaburzenia odżywiania, będą mogły zasięgnąć porad dietetyka. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum