Japonia: rośnie liczba chorych na nową grypę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2009 08:52

Liczba osób, zarażonych wirusem nowej grypy A/H1N1 wzrosła w Japonii w środę (20 maja) do 267 osób - podaje dziś (21 maja) japońska agencja Kyodo. Pierwsze dwa przypadki zanotowano w Tokio.

W stolicy Japonii jako pierwsze zachorowały dwie 16- letnie dziewczyny z tej samej szkoły, które wróciły do kraju z wycieczki do Nowego Jorku, na której były w dniach 11-18 maja.

Także w środę (20 maja) zanotowano 29 nowych przypadków grypy w prefekturach Osaki i Hyogo - głównych miejscach występowania choroby w Japonii.

Według ostatnich danych, na świecie nowy wirus zaatakował co najmniej 10400 ludzi w 43 krajach. Zmarły 83 osoby. Pod względem liczby zachorowań Japonia znajduje się na czwartym miejscu - po USA, Kanadzie i Meksyku.

W środę (20 maja) nowe przypadki grypy odkryto w Chinach i Australii. W Chinach potwierdzono obecność wirusa H1N1 u kanadyjskiego turysty, który jest szóstym przypadkiem choroby w Chinach a w Australii – u sześciu osób, które niedawno wróciły z USA, Kanady lub Meksyku. W Azji nie zanotowano ani jednego zgonu, spowodowanego przez nowy wirus.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum