Japonia: już 621 przypadków koronawirusa na statku Diamond Princess

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2020 13:52

Japońskie służby medyczne potwierdziły w środę 79 kolejnych zakażeń koronawirusem wśród osób przebywających na wycieczkowcu Diamond Princess - podała agencja prasowa Kyodo. Łączna liczba infekcji wykrytych na statku wzrosła do 621.

Osoby, które miały na statku bliski kontakt z zakażonymi, pozostaną na razie na wycieczkowcu i będą nadal obserwowane Fot. Archiwum

W środę zakończył się 14-dniowy okres kwarantanny wycieczkowca, zacumowanego w pobliżu portu w Jokohamie. Pasażerowie, u których nie wykryto zakażenia, zaczęli schodzić na ląd.

Podczas kwarantanny służby medyczne codziennie informowały o wykryciu nowych przypadków infekcji wśród osób zamkniętych na wycieczkowcu. Zakażeni zabierani byli do szpitali.

Diamond Princess jest największym skupiskiem zakażeń koronawirusem poza Chinami. Wykryte na statku infekcje stanowią ponad połowę przypadków odnotowanych na świecie poza tym krajem.

Japoński minister zdrowia Katsunobu Kato oświadczył, że nie ma potrzeby dalszej izolacji schodzących ze statku osób, które przeszły 14-dniową obserwację, a testy na obecność wirusa dały u nich wynik negatywny.

Nie dotyczy to jednak osób, które miały na statku bliski kontakt z zakażonymi. Pozostaną one na razie na wycieczkowcu i będą nadal obserwowane, nawet jeśli nie wykryto u nich wirusa; od wszystkich pasażerów pobrano próbki do testów - podało Kyodo, powołując się na resort zdrowia.

Diamond Princess został poddany kwarantannie po jego powrocie do Jokohamy z rejsu po Azji Wschodniej, w czasie którego statek odwiedził m.in. Hongkong, Wietnam i Tajwan. Decyzja o kwarantannie zapadła, ponieważ u jednego z byłych pasażerów wykryto koronawirusa. Na początku kwarantanny na wycieczkowcu było ponad 3,6 tys. pasażerów i członków załogi pochodzących z ponad 50 krajów i regionów, w tym trzech Polaków.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum