Islandia: trzy pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2020 12:12

Islandzki Departament Ochrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego poinformował w poniedziałek (2 marca), że w ostatnich dniach potwierdzono trzy pierwsze w tym kraju przypadki zakażenia koronawirusem. Wszystkie trzy osoby wróciły ostatnio z Włoch.

Wirus do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 60 krajów. Fot. Fotolia

Pierwszego pacjenta z koronawirusem zdiagnozowano w piątek, a dwóch innych podczas weekendu. Cała trójka zakażonych Covid-19 spędziła ostatnio wakacje na północy Włoch.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 60 krajów. Zabił dotąd ponad 3 tys. osób, głównie w Chinach.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na świecie wzrosła do prawie 89 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska; w całym kraju odnotowano 41 zgonów.

Poza Chinami kontynentalnymi i Włochami najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano do tej pory w Iranie - 54, Korei Południowej - 22 i Japonii - 12.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum