Internetowa poradnia dotycząca HIV

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2009 19:01

Jak uniknąć zakażenia HIV, kto powinien wykonać test na obecność wirusa, gdzie wykonać badanie i jak żyć, gdy jego wynik okaże dodatni - na takie pytania można znaleźć odpowiedź w internetowej poradni dotyczącej HIV.

Internetowa poradnia dotycząca HIV
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Twórcy poradni, dostępnej pod adresem www.bezpiecznie.org.pl, podkreślają, że pomoc oferowana jest w niej w sposób anonimowy, bezpłatny i dyskretny. Wsparcie dotyczy zarówno sfery psychologicznej i medycznej, jak również prawnej i socjalnej.

Szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin dyżurów dostępne są na stronie internetowej poradni.

Drugą część projektu stanowi portal społecznościowy www.pozytywnie.org.pl – przeznaczony m.in. dla osób żyjących z HIV. Umożliwia im on, dzięki forum dyskusyjnemu oraz blogom, wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie.

Według danych stołecznego ratusza, w stolicy jest ok. 1200 osób zakażonych wirusem, które poddają się terapii. W Polsce statystycznie szacuje się, że w przypadku HIV zarejestrowanych jest tylko jedna trzecia tych, których problem dotyczy.

Warszawski Urząd Miasta przeznaczył w 2009 roku ponad milion zł na programy organizacji pozarządowych skierowane do osób żyjących z HIV i AIDS oraz podejmujących tzw. ryzykowne zachowania.

Dofinansowywane jest m.in. wsparcie psychologiczne dla osób żyjących z HIV i AIDS, punkty anonimowego i bezpłatnego testowania, mieszkania readaptacyjne oraz warsztaty edukacyjne dla młodzieży.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze