Inowrocław: szpital powiatowy chce leczyć bez bólu

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2010 13:41

Szpital Powiatowy im. dr. Błażka będzie piątą lecznicą w województwie kujawsko-pomorskim, która chce być "Szpitalem bez bólu".

Obecnie o taki certyfikat ubiegają się Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy. Wśród szpitali, które otrzymały już to wyróżnienie jest 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że program „Szpital bez bólu”  to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwo Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Polega na nadawaniu certyfikatu „Szpital bez bólu” placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub oddział w Polsce. Certyfikat jest przyznawany na trzy lata. Obecnie o jego uzyskanie stara się 54 szpitali i 17 oddziałów z całej Polski. Ma go już 21 szpitali i 1 oddział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum