×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Informatycy z Uniwersytetu Śląskiego będą współpracować z okulistami

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 01 lipca 2014 19:37

Specjalizująca się w chirurgii oka Klinika Okulus w Bielsku Białej w trzy lata planuje przebadać siatkówkę oczu u 10 tys. pacjentów ze Śląska i zachodniej Małopolski. Pomogą jej w tym pracownicy Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Podpisano w tej sprawie stosowne porozumienie.

Informatycy z Uniwersytetu Śląskiego będą współpracować z okulistami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dokument podpisali: prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Śląskiego, prof. Stanisław Kucharski oraz dr Iwona Filipecka, prezes zarządu i kierownik medyczny Kliniki Okulus.

Dzięki porozumieniu realizowane będą wspólne projekty badawcze i wdrożeniowe. Obszarem współdziałania obok działalności naukowo-badawczej będzie dydaktyka.

W październiku ma się odbyć pierwszy wykład dr Iwony Filipeckiej - członka Amerykańskiej Akademii Okulistyki oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, która zaprezentuje najnowsze trendy w światowej okulistyce.

W ramach nawiązanej współpracy partnerzy będą także wspólnie występować o środki unijne na wdrażanie innowacyjnych technik i procedur medycznych.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum