Informacje online dla chorych na RZS

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2010 11:09

Dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych leczeniem tej choroby działa specjalistyczny portal.

Prof. Piotr Wiland.

Na stronie internetowej poradni (pod adresem: www.rzs.pl) można wyjaśniać swoje wątpliwości i radzić się wybitnych specjalistów w dziedzinie reumatologii. Na pytania związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów odpowiada prof. Piotr Wiland oraz dr Beata Nowak – donosi Życie Warszawy.

Prof. Piotr Wiland, kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego zwraca uwagę, że RZS dotyka często ludzi młodych, którym postępująca choroba uniemożliwia pracę zawodową i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wielu z nich trafia do specjalisty zbyt późno, podczas gdy wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie w leczeniu RZS.

Z kolei doktor Beata Nowak, pracująca w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.

Celem działania poradni online jest wspieranie i motywowanie wszystkich chorych na RZS do współpracy z prowadzącym lekarzem reumatologiem, uświadamianie zagrożeń jakie wynikają z niepodejmowania odpowiednio wcześnie lub przerywania leczenia.

Więcej w Życiu Warszawy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum