Ile kosztuje zwalczanie Covid-19? Słupsk wydał ponad 2,3 miliona złotych

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2021 11:43

Samorząd słupski wydatkował w ubiegłym roku ponad 2,3 miliona złotych z budżetu miasta na skutki zwalczania Covid-19. Środki pochodziły z budżetu miasta, od rządu oraz z dotacji unijnych.

Ile kosztuje zwalczanie Covid-19? Słupsk wydał ponad 2,3 miliona złotych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dane te przekazała radnym skarbnik miasta Anna Gajda-Szewczuk podczas posiedzenia komisji finansów. Dotacje pokrywały 80 procent kosztów i wynosiły ponad 1,3 miliona złotych, reszta pochodziła ze środków własnych miasta.

Głównym beneficjentem był Dom Pomocy Społecznej "Leśna Oaza". Tutaj poszły dodatkowe kwoty na wynagrodzenia personelu opiekującego cię chorymi oraz projekty zewnętrzne, wyposażenie itd. W sumie ponad 400 tys. zł.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozdysponował 513 tys. zł na skutki zwalczania Covid-19. 265 tys. zł to środki na projekt zdalna szkoła, czyli na doposażenie szkół i uczniów w czasie pandemii.

470 tys. zł wydał natomiast słupski samorząd na maseczki, płyn do dezynfekcji i inne środki ochrony osobistej. Zakupione rzeczy trafiły do urzędników, innych pracowników miasta oraz do mieszkańców.

Więcej: gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze