IMiD rozpoczął w sieci akcję edukacyjną dot. koronawirusa

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2020 07:29

Mimo łagodzenia ograniczeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie przypominają młodym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny. W tym celu od 1 maja pod hasłem #zostańwdomu w mediach społecznościowych pojawiają się codziennie grafiki przedstawiające sposoby na spędzanie czasu w domu i przypominające o zagrożeniu, przed którym można się uchronić.

Fot. Shutterstock

-  Rząd podjął decyzję o rozluźnieniu ograniczeń, jednak chcielibyśmy przypomnieć, że wirus SARS-CoV-2 wciąż istnieje i można się nim zakazić. Dlatego też wystartowaliśmy z działaniami skierowanymi do dzieci i młodzieży. Zależy nam by, mimo pięknej pogody, były świadome i potrafiły zachować bezpieczeństwo - mówi prof. med. i n. o zdr. Anna Fijałkowska, zastępca dyrektora ds. nauki Instytutu Matki i Dziecka. 

- Zorganizowaliśmy już projekt "Zdrowa Ja" czy "Teen Healthy Week". W naszym projektach kładziemy nacisk na bezpośrednie zaangażowanie młodzieży już od etapu planowania działań, tak aby w jak największym stopniu odpowiadały one ich potrzebom - dodaje.

Dzięki wsparciu specjalistów z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży przygotowano serię grafik, które przedstawiają sposoby na spędzanie czasu w domu, jak i przypominają o zagrożeniu, przed którym można się uchronić.

Jak podkreśla dr n. społ. Anna Dzielska, kierownik Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży działania Instytutu kierowane są do osób w wieku 11-18.

- Mamy świadomość, że dzieci i młodzież znajdują się w nowej rzeczywistości, do której muszą się zaadaptować. Nasz komunikat skierowany jest właśnie do nich. Aby był skuteczny staramy się dotrzeć do nich kanałami, wskazanymi przez nich w naszych badaniach - podkreśliła.

Kampania prowadzona jest w kanałach mediów społecznościowych Instytutu Matki i Dziecka: Instytut Matki i Dziecka na Facebooku oraz @Instytut_Matki_i_Dziecka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum