Hongkong: kombinacja trzech preparatów leczy z COVID-19 w 7 dni

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 10:27

Jak poinformowali naukowcy z Hongkongu na łamach magazynu "The Lancet" - kombinacja trzech leków antywirusowych - interferonu beta-1b, lopinaviru-ritonaviru i ribavirinu - u pacjentów z łagodnym i umiarkowanym przebiegiem zakażenia koronawirusem okazuje się dwa razy skuteczniejsza od lopinaviru-ritonaviru podawanego zakażonym pojedynczo.

Podawanie pacjentom tych trzech leków łącznie powstrzymuje COVID-19 w siedem dni Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podawanie pacjentom tych trzech leków łącznie powstrzymuje COVID-19 w siedem dni - wynika z doświadczeń badaczy z Hongkongu. Terapia daje efekty niemal dwa razy szybciej niż podawanie chorym wyłącznie lopinaviru-ritonaviru. To odkrycie może być kolejnym krokiem na drodze do opracowania skutecznej terapii dla zakażonych koronawirusem - informuje Rzeczpospolita.

Miks interferonu beta-1b, lopinaviru-ritonaviru i ribavirinu podawany pacjentom z łagodnym i umiarkowanym przebiegiem zakażenia koronawirusem przyspieszał powrót pacjentów do zdrowia - wynika z badań przeprowadzonych na grupie 127 dorosłych zakażonych koronawirusem przyjętych do jednego z sześciu publicznych szpitali w Hongkongu między 10 lutego a 20 marca

Badacze zaznaczają, że obecnie potrzebne są prowadzone na szerszą skalę badania, które pokażą jak taka terapia sprawdza się u pacjentów z ostrym przebiegiem COVID-19.

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum