Holandia i Belgia: stwierdzono kolejne przypadki koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 21:06

W Holandii u sześciu kolejnych osób zdiagnozowano obecność koronawirusa. To zwiększa łączna liczbę przypadków zakażenia Covid-19 w tym kraju do 24 - informują we wtorek (3 marca) media.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Niemal wszyscy Holendrzy, u których stwierdzono koronawirusa, przebywali w północnych Włoszech, jednak w przypadku niektórych pacjentów źródło infekcji pozostaje nieznane.

Pomimo rosnącej liczby zakażeń w Holandii, rząd tego kraju nie podejmuje dodatkowych działań. Według premiera Marka Ruttego, Holandia znajduje się obecnie w "fazie powstrzymywania" wirusa.

 Pięć nowych zakażeń koronawirusem zanotowano też w Belgii, a wszyscy nowi pacjenci przebywali w północnych Włoszech - informują we wtorek belgijskie media. Łącznie w Belgii do tej pory stwierdzono koronawirusa u 13 osób.

Pięć nowych osób z Covid-19 wykazuje łagodne objawy, dwóch pacjentów pochodzi z Flandrii, dwóch z Walonii i jeden z Brukseli. Laboratorium w Leuven przeprowadziło w poniedziałek 243 testy na obecność koronawirusa. Tego dnia w Belgii potwierdzono sześć nowych przypadków Covid-19. To również osoby, które właśnie wróciły z włoskich regionów najmocniej dotkniętych przez koronawirusa i same zgłosiły się na badania.

W poniedziałek odbyły się konsultacje z regionami i wspólnotami federalnymi dotyczące sposobu radzenia sobie z kryzysem. Premier Belgii Sophie Wilmes zaznaczyła, że w obliczu koronawirusa potrzebna jest współpraca władz na różnych szczeblach.

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Jednak u zdecydowanej większości choroba przebiega dość łagodnie, czasami może nawet nie dawać objawów. Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych oraz schorowanych, cierpiących na przewlekłe choroby.

W Europie największą liczbę przypadków koronawirusa odnotowano we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska.

Łukasz Osiński (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum