Holandia: Kolejny dzień z rekordową liczbą nowych przypadków koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 października 2020 08:02

3294 przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę w Holandii; jest to najwyższa dotąd liczba nowych infekcji wykrytych w ciągu doby - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM). Poprzedni dobowy rekord liczby infekcji, wynoszący 3011, odnotowano we wtorek.

Holandia: Kolejny dzień z rekordową liczbą nowych przypadków koronawirusa
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Liczba nowych przypadków zakażenia osiągała nowy rekordowy poziom prawie każdego dnia od połowy września. We wtorek po raz pierwszy przekroczyła 3 tys.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Holandii zgłoszono dotąd 125 914 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a 6456 osób zmarło w związku z Covid-19.

We wtorek wieczorem zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, ogłoszone w poniedziałek przez rząd. Premier Mark Rutte powiedział, że restrykcje są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22. Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne. Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek. Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum