XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Hiszpania: w ciągu doby zmarło blisko 400 osób w związku z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 16:05

394 nowe zgony z powodu koronawirusa i 3 646 zakażeń zanotowano między sobotnim a niedzielnym popołudniem w Hiszpanii - poinformowało w niedzielę (22 marca) ministerstwo zdrowia w Madrycie.

Fot. Shutterstock

W ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększyła się w Hiszpanii do 1720 przypadków, zaś osób zakażonych do ponad 28,5 tys. osób.

Władze sanitarne Hiszpanii wskazują jednak, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano mniej zakażeń w porównaniu z poprzednią dobą. O ile między piątkiem a sobotą liczba infekcji wyniosła około 5 tys., od soboty do niedzieli już niewiele ponad 3,6 tys.

Najwięcej ofiar śmiertelnych - 804 - zanotowano dotychczas na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem sięga tam już prawie 9 tys.

Od soboty na terenie Madrytu część szpitali z powodu braku łóżek zaczęła odmawiać przyjmowania zakażonych koronawirusem. Kilkuset nowych pacjentów trafiło do szpitala polowego, otwartego w sobotę po południu przez wojsko na terenie targów IFEMA.

Podobna placówka zaczęła działać też na terenie targów Fira w Barcelonie, stolicy Katalonii, która jest drugim najbardziej dotkniętym przez epidemię hiszpańskim regionem. Do niedzielnego popołudnia zanotowano tam łącznie 122 zgony oraz ponad 4200 infekcji koronawirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum