Hiszpania: rodzina zakażonej Ebolą pielęgniarki żąda informacji o jej stanie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2014 17:21

Rodzina hiszpańskiej pielęgniarki zakażonej wirusem Ebola, oskarża hiszpańskie władze o nieprzekazywanie jej informacji na temat chorej. W czwartek (9 października) stan pacjentki uległ pogorszeniu.

Hiszpania: rodzina zakażonej Ebolą pielęgniarki żąda informacji o jej stanie zdrowia

Kuzynka chorej pielęgniarki, Maria del Carmen Rellan, przekazała dziennikarzom, że władze nie informują rodziny o stanie zdrowia pacjentki. Jak podkreśliła, nawet matka o wszystkim dowiaduje się z mediów.

W czwartek przedstawiciel szpitala w Madrycie, który opiekuje się pielęgniarką, powiedział, że stan kobiety "pogorszył się" w ciągu ostatniej doby. Jeszcze w środę szpital informował, że pielęgniarka czuje się coraz lepiej.

Pielęgniarka, Teresa Ramos Romero, opiekowała się w szpitalu Karlosa III cierpiącym na gorączkę krwotoczną Ebola hiszpańskim duchownym Manuelem Garcią Viejo, który ze Sierra Leone został przewieziony na leczenie do Madrytu. Mężczyzna zmarł 26 września.

Pielęgniarka zgłosiła się do szpitala po raz pierwszy już 30 września, ale jej objawów nie uznano wówczas za wystarczające do postawienia diagnozy i kobieta nie została hospitalizowana. Następnie po niecałym tygodniu wstępne testy wykazały u niej chorobę, o czym oficjalnie powiadomił w poniedziałek hiszpański resort zdrowia.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum