Hiszpania: odnotowano dobowy rekord liczby zakażeń - ponad 38 tys.

Autor: PAP • • 13 stycznia 2021 21:24

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zanotowano rekordową liczbę nowych infekcji koronawirusem. Z szacunków ministerstwa zdrowia wynika, że służby medyczne potwierdziły ich ponad 38 tys.

Hiszpania: odnotowano dobowy rekord liczby zakażeń - ponad 38 tys.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według resortu podczas minionej doby liczba przypadków infekcji koronawirusem zwiększyła się do 2,17 mln. Aktualną liczbę zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców szacuje się na ok. 500.

W ciągu ostatnich 24 godzin osłabła dynamika zgonów. Od wtorku odnotowano 195 zgonów osób chorych na Covid-19, a łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi w Hiszpanii 52,8 tys.

Podczas wieczornej konferencji prasowej w Madrycie minister zdrowia Salvador Illa ocenił, że "sytuacja epidemiczna w całym kraju jest bardzo trudna", a w szpitalach szybko rośnie liczba pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2.

"Czekają nas bardzo trudne tygodnie. Spodziewamy się, że sytuacja epidemiczna w najbliższych dniach pogorszy się" - powiedział, ponownie odmawiając jednak możliwości wprowadzenia lockdownu.

Tymczasem w środę wieczorem władze Andaluzji wezwały rząd, aby wraz z niekontrolowanym nasileniem się przypadków Covid-19 nie wahał się ogłosić lockdownu w całym kraju.

Andaluzja jest jedną z najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa wspólnot autonomicznych Hiszpanii. W kilkudziesięciu gminach regionu zanotowano w środę ponad 1000 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Marcin Zatyka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum